Vi bemanner det norske helsevesenet

Siden 2010 har vi i Focus Care Norge AS jobbet for et mer ressurssterkt helsevesen. Vi tilbyr autoriserte sykepleiere og helsefagarbeidere, og vi bistår med ressurser til sykehjem, helsehus, private aktører og hjemmetjenester. Vi har kunder over hele Norge!

Hvordan gjør vi det?
Vi rekrutterer helsepersonell fra ulike land i Europa, samt utvalgte land utenfor EU. 

For å jobbe hos oss, er våre vikarer nødt til å gjennomgå norskkurs og kvalifiserende kurs. Om disse kursene er gjennomført og godkjent, sendes de på en 3-ukers praksis i Norge hvor de lærer seg hvordan ting fungerer her, samtidig som de får språktrening før de skal ut i jobb. 

Helsepersonell som rekrutteres fra land i Skandinavia og som har et skandinavisk språk som morsmål, vil ordinært ikke ha behov for å delta på norskkurs. Godkjent helsepersonell fra Skandinavia kan derfor tilbys rett i oppdrag ute hos kunde.     

Dette gjør oss til en ledende aktør innen bransjen for bemanning av helsepersonell. Vi er stolte av å tilføre helsevesenet ekstra ressurser, som bidrar til å sikre trygghet og nødvendig omsorg for pasienter rundt i vårt langstrakte land. Med fleksible og nyskapende medarbeidere, og et nært samarbeid med rekrutteringspartnere i utlandet, har vi utviklet oss til et solid selskap med avdelingskontorer i Trondheim, Bergen og Kirkenes. 

Vi har gjennom alle år vært opptatt av å levere kvalitet, og med omsorg for pasienten i fokus. Derfor heter vi også Focus care.

Vi ser frem til å hjelpe deg med å gjøre dine ansatte, kolleger, og ikke minst pasienters, hverdag enda bedre.

Administrasjonen

Monica Solhaug Hansen

Daglig leder
+4790054558
monica@focuscare.no

Helge Hollup

Økonomisjef
+4797659826
helge@focuscare.no Linkedin

Richard Bekken

Markedssjef
+4793447240
richard@focuscare.no Linkedin

Ragnhild Skogseth

Kvalitetssjef
+4791309461
ragnhild@focuscare.no

Philip Karamovic Nygård

Salgssjef
+4792247895
philip@focuscare.no Linkedin

Stian Eggen

Logistikkansvarlig
+4790957009
stian@focuscare.no

Khatereh Småvik

Personalleder
+4792667500
khatereh@focuscare.no

Grete Finstad

HR-leder
+4798659762
grete.finstad@focuscare.no